Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 3. 2015

Maskování stativu

Jelikož při fotografování různých druhů zvířat, se musí člověk občas maskovat, aby zvýšil svou pravděpodobnost dobrého snímku, musí trochu skrýt i své vybavení.             

Hledal jsem na internetu jaké jsou možnosti, ať už od různých maskovacích pásek samolepících, či s latexovou přilnavou vrstvou, až po neopreny s maskovacím potiskem. Zkusil jsem koupit v armyshopu zelenou samolepící pásku.Páska byla v návinu o délce 5 m, za cenu 170 Kč.        

Samotná aplikace pásky na nohy stativu byla malá pohroma. Páska byla tvrdá, neohebná, a klasické omotání do spirály, ( jak ho známe z dětství při omotávání čepele hokejky ) se nedařilo. Stříhat pásku na malé kousky a její lepení po částech, mi nepřišlo příliš efektivní, z důvodu mnoha spojů a jejich následného odlepování.

A tak se zrodil nápad, který jsem uvedl do praxe a slouží mi již rok.                   Základem myšlenky byla obyčejná duše, pro jízdní kola. Změřil jsem průměr horních částí mého stativu, koupil duši s velikostí kterou jsem byl schopen navléci na nohy stativu. Změřil jsem si délky nohou, a nastříhal duši.    Do nastříhaných kusů duše, jsem pomocí raznice s průměrem 4 mm začal na různých místech obvodu vysekávat dvě díry, přibližně 1 cm od sebe.  Tak jsem pokračoval až jsem měl duši prosekanou po celém obvodu s určitou hustotou ( záleží na vkusu  ).

Poté jsem ze starých zelených nepromokavých kalhot ( není nezbytně nutné, může být i šusťák ap. ) ,nastříhal proužky o šířce 1,5 - 2 cm a délce 8 - 10 cm.    Připravené duše jsem navlékl na nohy stativu. Jakmile jsem měl hotovo, začal jsem pomocí párátka protahovat dvojicí děr nastříhané pásky, dokud jsem neměl zaplněné všechny vysekané díry.   

 

Věřím že vás můj příspěvek bude inspirovat k vlastním vylepšením.     

 

 

  dsc_4952.jpg                       

dsc_4951.jpg

dsc_4949.jpg

 

                                                                                                                             

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář