Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. 3. 2015

Neopren na objektiv

Po koupi teleobjektivu vyvstala otázka, jak objektiv ochránit před mechanickým poškozením, a také částečně před prachem a jinou nečistotou které je při focení ať už u vody nebo v parcích i lese spousta. Nejdříve jsem pátral po komerčně vyráběných systémech, ovšem jejich cena je poměrně vysoká, což byl také důvod proč jsem hledal jinou alternativu.

Při brouzdání po internetu, jsem objevil pár návodů jak si podomácku vyrobit z neoprenu obal na objektivy. Brouzdání po internetu pokračovalo, s cílem najít kde by se dal dostupně získat neopren. Jelikož se normálně neprodává, snad jen u výrobců neoprenových obleků, se po domluvě dá něco sehnat. Já zvolil jinou možnost, a to bazar. Začal jsem sledovat inzeráty na prodej neoprenových obleků, až se konečně naskytla možnost výhodné koupě. Koupí celého neoprenového obleku, za 600 Kč vč. poštovného začala výroba ochranného návleku.

Krejčovským metrem jsem si změřil obvody a délky,vše pečlivě nastříhal a sešil sešívacím stehem. Vyměřil otvory pro přepínače ( při jejich vystřihování je lépe je udělat o něco menší, protože při navlečení neoprenu na objektiv se mírně roztáhnou ). Neopren jsem rozdělil na pět částí, protože můj objektiv je zoom a jeho části se od sebe vysouvají. Samozřejmostí je samostatný díl na kroužek ostření a zoomu, také jsem si udělal samostatný díl na sluneční clonu abych ji mohl pohodlně odejmout. Po sešití všech částí jsem je navlékl na objektiv, upravil tak aby šev každého dílu byl na spodní straně ( čistě kosmetická záležitost wink ) zkontroloval zda vše sedí, popřípadě upravil otvory na přepínače.

Z neoprenového obleku jsem vyrobil návlek nejen na tento objektiv, ale zbylo mi spousta materiálu ještě i na další objektivy a různá pouzdra, a to za pouhých 600 Kč.

 

dsc_4941.jpgdsc_4939.jpgdsc_4937.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář